AREN İlaç ve Tıbbi Besinler Üretim İç ve Dış Ticaret Anonim Şirketi özel beslenme ihtiyacı olan bireylere diyet ve fonksiyonel gıdalar üretmek üzere kurulmuştur. Dünyada en çok ülkemizde görülen fenilketonüri (PKU) hastalarının gıdaya erişimini iyileştirmek amacıyla bir sosyal sorumluluk projesi olarak Ar-Ge çalışmalarına ve üretimine 01/08/2018 tarihi itibariyle başlamıştır.

Firmamız glutensiz ve düşük proteinli; günlük taze ekmekler, makarnalar, un karışımları, atıştırmalıklar, çikolatalar ve ikame ürünler (yumurta, pirinç, irmik), Ketojenik diyet ürünleri üretimi konusunda çalışmaktadır. Şu an için üretilen ürünlerini “Mayalı Hane” “Ketoren” ve “Protemin” markalarıyla pazara sunmaktadır.

Grup firmalarımızdan biri olan Mamma Besin Ürünleri A.Ş. 2005 yılından bu yana Dr. Schar (Comida Mama Grubu) Türkiye distribütörü olup Türkiye'de tıbbi mama satışı gerçekleştiren firmalardan birisidir. Bunun yanında PKU hastalarının kullanmış olduğu düşük proteinli süt ithal etmekte Laktalis (Taranis Dalia Süt)  ve bu alanda lider konumdadır.

Diğer grup firmalarımızdan biri olan Silver Pharma ilaç ihracatı konusunda hizmet vermekte olup, Türkiye’deki ilaçların yurt dışına satışını gerçekleştiren ecza deposu olarak faaliyet göstermektedir. Diğer grup firmamız olan PharmaVision ise İsviçre’de faaliyet göstermekte olup, global pazarda özel beslenme ürünleri ve ilaç hammaddesi satış ve pazarlama faaliyetlerini gerçekleştirmektedir.

2018 yılından bu yana ürün üretip satmanın dışında kaliteye verdiği önemle firmamız; ISO 9001:2015, ISO 22000:2015, ISO 10002: 2014 kalite ve gıda güvenliği ile müşteri memnuniyeti yönetim sistemlerini tüm işletmeye entegre etmiştir. Türkiye’de özel beslenme ürünleri üreten ilk Helal sertifikalı firmadır. Bunun dışında glutensiz ürünlerin üretimi ile ilgili TS 13143 standardı ve Helal belgelerine sahiptir. Şirketimizin kalite politikası; sağlık sektörünün ihtiyacı olan özel diyet ürünlerini, tıbbi gereksinimleri ön planda tutarak, müşteri memnuniyetini sağlayarak üretmek ve satmaktır.

Firmamız ürün çeşitliliğini devamlı arttırarak geliştirmekte, farklı beslenme konuları için Ar-Ge çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir. Firmamız glutensiz ve düşük proteinli, sağlıklı, besleyici ve lezzetli ürünlerini kendi geliştirdiği formülasyonlar ve kendine has üretim tekniklerini kullanarak üretmekte ve tasarlamaktadır.Ketojenik diyet ürünlerinin çeşitliliğini de artırarak sürdürmektedir.

Bunun yanı sıra üretmiş olduğu ’’Düşük Proteinli’’ bütün ürünler Dünyadaki benzerlerinden protein ve fenilalanin değerleri açısından daha düşüktür. Birçok ürün, değerlerinin düşüklüğü nedeniyle neredeyse serbest tüketilebilen besinlerdir.